Діамінокарбени. Методи синтезу та перетворення

Розглянуто досягнення в методах одержання та генерації ключових класів індивідуальних діамінокарбенів циклічного й ациклічного рядів – похідних діамінометану, 2Н-азоліну, 5,6-дигідро-4Н-піримідину та 1,3-діазепану. Обговорено найважливіші підходи до одержання амідинієвих солей циклічного і ацикліч...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Західний науковий центр НАН України і МОН України
Дата:2010
Автор: Кнішевицький, А.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Західний науковий центр НАН України і МОН України 2010
Назва видання:Праці наукового товариства ім. Шевченка
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/74457
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Діамінокарбени. Методи синтезу та перетворення / А. Кнішевицький // Праці Наукового товариства ім. Шевченка. — Л., 2010. — Т. XXV: Хемія і біохемія. — С. 24-50. — Бібліогр.: 55 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Розглянуто досягнення в методах одержання та генерації ключових класів індивідуальних діамінокарбенів циклічного й ациклічного рядів – похідних діамінометану, 2Н-азоліну, 5,6-дигідро-4Н-піримідину та 1,3-діазепану. Обговорено найважливіші підходи до одержання амідинієвих солей циклічного і ациклічного рядів як попередників діамінокарбенів. Особливу увагу звернено на комплексуючі властивості карбенових лігандів на основі 5,6-дигідро-4Н-піримідин-2-ілідену та тетраалкілдіамінокарбену зі сполуками лужних і перехідних металів, їхньої стійкості та напрямів каталітичної активності. Проаналізовано ЯМР 13С, 1Н, ІЧ-спектри діамінокарбенів, а також геометричні параметри, одержані за допомогою методу рентгеноструктурного аналізу. Ключові слова: діамінокарбени, металокомплекси карбенів, каталітична актив- ність, амідинієві солі.