Структура фононних спектрів апатитів кальцію і кадмію, розрахована з перших принципів

Фононні густини станів, закони дисперсій для окремих фононних гілок, а також міжатомові силові тензори для апатитів виду Me₁₀(РO₄)₆Х₂, де Me – це Са або Сd, а Х = F, OH, Cl або Br, було розраховано на основі сучасної теорії збурення функціоналу густини з використанням псевдопотенціяльного підходу і...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2011
Автори: Карбівський, В.Л., Сорока, А.П., Касіяненко, В.Х.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України 2011
Назва видання:Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/74586
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Структура фононних спектрів апатитів кальцію і кадмію, розрахована з перших принципів / В.Л. Карбівський, А.П. Сорока, В.Х. Касіяненко // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології: Зб. наук. пр. — К.: РВВ ІМФ, 2011. — Т. 9, № 3. — С. 523-533. — Бібліогр.: 7 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Фононні густини станів, закони дисперсій для окремих фононних гілок, а також міжатомові силові тензори для апатитів виду Me₁₀(РO₄)₆Х₂, де Me – це Са або Сd, а Х = F, OH, Cl або Br, було розраховано на основі сучасної теорії збурення функціоналу густини з використанням псевдопотенціяльного підходу і пласких хвиль в якості базису. Проаналізовано зміну міжатомових силових констант при заміщенні кальцію на кадмій, а також флюору на хльор, бром або гідроксильну групу. Встановлено, що фононні густини станів для всіх апатитів цього ряду, за виключенням бромоапатиту кадмію, мають яскраво виражений зонний характер з різною протяжністю окремих смуг. Перша смуга включає в себе більшість коливних станів і локалізована в діяпазоні частот від 0 до 370 см⁻¹ для кальційових апатитів і від 0 до 330 см⁻¹ для кадмійових апатитів. Друга смуга попадає в діяпазон частот від 380 см⁻¹ до 470 см⁻¹. Третя смуга локалізована в діяпазоні від 500 см⁻¹ до 600 см⁻¹, четверта – від 800 см⁻¹ до 1150 см⁻¹.