Тактика ведения мужчин с бесплодием на фоне повышенного уровня хромосомных аномалий сперматозоидов (обзор литературы )

У статті наведено огляд літератури з тактики ведення чоловіків з безпліддям на тлі підвищеного рівня хромосомних аномалій сперматозоїдів. Автори роблять висновок про те, що пацієнти з тяжкими формами безпліддя, які потребують лікування методами допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ), вимагають...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2013
Автори: Рутинский, А.И., Шамраев, С.Н.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Кримський науковий центр НАН України і МОН України 2013
Назва видання:Таврический медико-биологический вестник
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/74667
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Тактика ведения мужчин с бесплодием на фоне повышенного уровня хромосомных аномалий сперматозоидов (обзор литературы ) / А.И. Рутинский, С.Н. Шамраев // Таврический медико-биологический вестник. — 2013. — Т. 16, № 2, ч. 2 (62). — С. 197-200. — Бібліогр.: 40 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті наведено огляд літератури з тактики ведення чоловіків з безпліддям на тлі підвищеного рівня хромосомних аномалій сперматозоїдів. Автори роблять висновок про те, що пацієнти з тяжкими формами безпліддя, які потребують лікування методами допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ), вимагають до себе підвищеної генетичної настороженості, так як головне завдання ДРТ – отримання здорового потомства. Немає єдиної думки в питанні доцільності генетичного скринінгу у чоловіків, які страждають на безпліддя. Ряд авторів пропонують проведення хромосомного дослідження всім чоловікам з азооспермією, в той час як при наявності безпліддя, не пов’язаного з азооспермією, генетичне дослідження повинне проводиться тільки за наявності несприятливого анамнезу. З іншого боку, висловлюється припущення про необхідність каріотипування клітин декількох типів тканини пацієнта (лімфоцитів, статевих клітин, фібробластів). На підставі даних про поширеність генетичних порушень при безплідді рекомендується виконання каріотипування всім чоловікам з ідіопатичним порушенням сперматогенезу і концентрацією сперматозоїдів менше 10 млн/ мл. Розробка науково обґрунтованого алгоритму ведення безплідних пацієнтів з високим рівнем хромосомної патології сперматозоїдів є важливим завданням сучасної репродуктивної медицини. Використання антиоксидантної терапії є патогенетично обґрунтованим для зменшення ушкоджувальної дії активних форм кисню на генетичний апарат сперматозоїдів і дозволяє знизити кількість генетично дефектних статевих клітин.