Психовегетативный синдром у детей и возможные пути его коррекции

У статті описані прояви психовегетативного синдрому у 119 дітей (65 дівчаток та 54 хлопчики) віком від 7 до 16 років з різними соматичними захворюваннями, представлені результати використання денного транквілізатора (анксіолітика) «Адаптол» і транквілоноотропа «Ноофен» в комплексному лікуванні па...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Кримський науковий центр НАН України і МОН України
Дата:2013
Автори: Нагорная, Н.В., Дубовая, А.В., Бордюгова, Е.В.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Кримський науковий центр НАН України і МОН України 2013
Назва видання:Таврический медико-биологический вестник
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/74720
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Психовегетативный синдром у детей и возможные пути его коррекции / Н. В. Нагорная, А. В. Дубовая, Е. В. Бордюгова // Таврический медико-биологический вестник. — 2013. — Т. 16, № 3, ч. 1 (63). — С. 110-115. — Бібліогр.: 15 назв. — рос.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті описані прояви психовегетативного синдрому у 119 дітей (65 дівчаток та 54 хлопчики) віком від 7 до 16 років з різними соматичними захворюваннями, представлені результати використання денного транквілізатора (анксіолітика) «Адаптол» і транквілоноотропа «Ноофен» в комплексному лікуванні пацієнтів. Доповнення комплексного лікування дітей з психовегетативним синдромом 21-денним курсом досліджуваних препаратів підвищило його ефективність, що підтверджувалося більш швидкою і вираженою позитивною динамікою показників психоемоційного та вегетативного статусу, насамперед, зменшенням ступеню тривожності, конфліктності, рівня хронічного стресового стану, зменшенням симпатичного впливу ВНС на діяльність серця. За наявності у дитини з психовегетативним синдромом підвищеної тривожності та дисомніі патогенетично більш обгрунтовано включення в комплекс лікування адаптолу. При поєднанні підвищеної тривожності з депресивним і астенічним синдромом перевагу слід надавати ноофену.