Структура та властивості потрійних поліелектроліт– металічних комплексів, підданих дії постійного магнітногополя

Досліджено вплив постійного магнітного поля (B = 0,1 Тл) на структурну організацію, термомеханічні та електричні властивості потрійних поліелектроліт–металічних комплексів, одержаних на основі поліелектролітних комплексів з еквімольним співвідношенням протилежно заряджених поліелектролітів (пектину...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2013
Автор: Демченко, В.Л.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України 2013
Назва видання:Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/75914
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Структура та властивості потрійних поліелектроліт–металічних комплексів, підданих дії постійного магнітногополя / В.Л. Демченко // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології: Зб. наук. пр. — К.: РВВ ІМФ, 2013. — Т. 11, № 3. — С. 595-604. — Бібліогр.: 8 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Досліджено вплив постійного магнітного поля (B = 0,1 Тл) на структурну організацію, термомеханічні та електричні властивості потрійних поліелектроліт–металічних комплексів, одержаних на основі поліелектролітних комплексів з еквімольним співвідношенням протилежно заряджених поліелектролітів (пектину і поліетиленіміну) та йонів перехідних металів Cu²⁺ , Ni²⁺ або Co²⁺ . Встановлено, що в міжмолекулярному просторі всіх полімер– металічних систем існують металополімерні комплекси; при цьому під дією постійного магнітного поля відбувається збільшення Бреґґової віддалі між шарами макромолекул, координованих йонами Cu²⁺ і Ni²⁺ та її зменшення у випадку катіонів Co²⁺ . Показано, що для вихідного поліелектролітного комплексу та полімер–металічних систем з Cu²⁺ й Ni²⁺ , підданих дії постійного магнітного поля, має місце зниження температури структурного склування, тоді як у випадку з Co²⁺ відбувається її підвищення. Всі полімер–металічні системи, піддані дії постійного магнітного поля, характеризуються підвищенням електропровідності на 1–1,5 порядки.