«Нова система землеробства» І.Є. Овсинського: наукові ідеї в історичному вимірі

У статті на основі історико-наукового аналізу показано значення ідей І.Є. Овсинського про безвідвальний обробіток ґрунту, а також їх складний шлях утвердження до сьогодення. Його учні та послідовники продовжили і розвинули це вчення, значно доповнили та удосконалили. Ще наприкінці ХІХ ст. І.Є. Овс...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2010
Автор: Анікіна, О.П.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Центр пам’яткознавства НАН України і Українського товариства охорони пам’яток історії та культури 2010
Назва видання:Питання історії науки і техніки
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/77047
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:«Нова система землеробства» І.Є. Овсинського: наукові ідеї в історичному вимірі / О.П. Анікіна // Питання історії науки і техніки. — 2010. — № 3. — С. 32-38. — Бібліогр.: 14 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті на основі історико-наукового аналізу показано значення ідей І.Є. Овсинського про безвідвальний обробіток ґрунту, а також їх складний шлях утвердження до сьогодення. Його учні та послідовники продовжили і розвинули це вчення, значно доповнили та удосконалили. Ще наприкінці ХІХ ст. І.Є. Овсинський далекоглядно запропонував не просто нову систему обробітку ґрунту, а систему землеробства, яку сьогодні б назвали самовідновлюваним органічним землеробством. Ці ідеї так чи інакше зустрічаються у системах обробітку ґрунту по всьому світу.