Наїзди та грабежі в шляхетському соціумі Волині (1566 р. — початок ХVII ст.)

У статті аналізується побутування в ранньомодерному шляхетському соціумі Волині найпоширеніших правопорушень — наїздів та грабежів, які у межах шляхетської культури ворожості були символічним актом оголошення про помсту, обов’язковим для почтивого шляхтича в боротьбі з недругами, специфічною фор...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2013
Автор: Старченко, Н.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут історії України НАН України 2013
Назва видання:Україна в Центрально-Східній Європі
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/78909
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Наїзди та грабежі в шляхетському соціумі Волині (1566 р. — початок ХVII ст.) / Н. Старченко // Україна в Центрально-Східній Європі: Зб. наук. пр. — К.: Інститут історії України НАН України, 2013. — Вип. 12-13. — С. 242-269. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті аналізується побутування в ранньомодерному шляхетському соціумі Волині найпоширеніших правопорушень — наїздів та грабежів, які у межах шляхетської культури ворожості були символічним актом оголошення про помсту, обов’язковим для почтивого шляхтича в боротьбі з недругами, специфічною формою порахунків за уразу для честі, елементами двобою поміж супротивниками за добру славу у спільноті, особливим лицарським правом, за допомогою якого відновлювалася справедливість.