Оповіді про навернення на християнство і рання православна полеміка

У статті розглядаються два тексти, що оповідають про навернення князя Володимира на християнство: Повість временних літ та «Оповідь проти латин». Розглядається історіографія вивчення обох текстів. Поява різниць між латинською та візантійською гілками християнства випливає з періоду іконоклазму...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут історії України НАН України
Дата:2013
Автор: Зема, В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут історії України НАН України 2013
Назва видання:Україна в Центрально-Східній Європі
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/78916
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Оповіді про навернення на християнство і рання православна полеміка / В. Зема // Україна в Центрально-Східній Європі: Зб. наук. пр. — К.: Інститут історії України НАН України, 2013. — Вип. 12-13. — С. 65-95. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
id irk-123456789-78916
record_format dspace
spelling irk-123456789-789162015-03-23T03:02:23Z Оповіді про навернення на християнство і рання православна полеміка Зема, В. Історія У статті розглядаються два тексти, що оповідають про навернення князя Володимира на християнство: Повість временних літ та «Оповідь проти латин». Розглядається історіографія вивчення обох текстів. Поява різниць між латинською та візантійською гілками християнства випливає з періоду іконоклазму та дискусій після повер- нення до ортодоксії. Окрім складання закидів «латинникам», відбувається формування програми внутрішнього оздоблення храмів візантійської традиції, де центральне місце посідає сюжет «причастя апостолів». Поява цього сюжету сягає часів перед іконоклазмом і зіперта на Єрусалимську літургію (ап. Якова). Полемічні закиди у обох текстах ґрунтуються на антилатинських переліках, що фіксували різниці догматичні, обрядові та звичаєві. В статье рассматриваются два текста, повествующих об обращении князя Владимира в християнство: Повесть временных лет и «Сказание против латин». Рассматривается историография изучения обоих текстов. Появление различий между латинской и византийской ветвями христианства следует из периода иконоклазма и дискуссий после возвращения к ортодоксии. Кроме составления списка упрёков «латинникам», происходит сложение программы внутреннего декора храмов византийской традиции, где центральное место занимает сюжет «евхаристия апостолов». Появление этого сюжета относится ко времени перед иконоклазмом и опирается на Ерусалимскую литургию (ап. Иакова). Полемические упрёки в обоих текстах основываются на антилатинских перечнях, фиксирующих различия догматические, обря- довые и обычаевые. The conversion of the Prince Volodimer to Christianity is studying in current article. In the scope of my investigation are two sources containing The conversion of the Prince Volodimer to Christianity is studying in current article. In the scope of my investigation are two sources containing. 2013 Article Оповіді про навернення на християнство і рання православна полеміка / В. Зема // Україна в Центрально-Східній Європі: Зб. наук. пр. — К.: Інститут історії України НАН України, 2013. — Вип. 12-13. — С. 65-95. — укр. XXXX-0035 http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/78916 94(477) «8/10» uk Україна в Центрально-Східній Європі Інститут історії України НАН України
institution Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
collection DSpace DC
language Ukrainian
topic Історія
Історія
spellingShingle Історія
Історія
Зема, В.
Оповіді про навернення на християнство і рання православна полеміка
Україна в Центрально-Східній Європі
description У статті розглядаються два тексти, що оповідають про навернення князя Володимира на християнство: Повість временних літ та «Оповідь проти латин». Розглядається історіографія вивчення обох текстів. Поява різниць між латинською та візантійською гілками християнства випливає з періоду іконоклазму та дискусій після повер- нення до ортодоксії. Окрім складання закидів «латинникам», відбувається формування програми внутрішнього оздоблення храмів візантійської традиції, де центральне місце посідає сюжет «причастя апостолів». Поява цього сюжету сягає часів перед іконоклазмом і зіперта на Єрусалимську літургію (ап. Якова). Полемічні закиди у обох текстах ґрунтуються на антилатинських переліках, що фіксували різниці догматичні, обрядові та звичаєві.
format Article
author Зема, В.
author_facet Зема, В.
author_sort Зема, В.
title Оповіді про навернення на християнство і рання православна полеміка
title_short Оповіді про навернення на християнство і рання православна полеміка
title_full Оповіді про навернення на християнство і рання православна полеміка
title_fullStr Оповіді про навернення на християнство і рання православна полеміка
title_full_unstemmed Оповіді про навернення на християнство і рання православна полеміка
title_sort оповіді про навернення на християнство і рання православна полеміка
publisher Інститут історії України НАН України
publishDate 2013
topic_facet Історія
url http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/78916
citation_txt Оповіді про навернення на християнство і рання православна полеміка / В. Зема // Україна в Центрально-Східній Європі: Зб. наук. пр. — К.: Інститут історії України НАН України, 2013. — Вип. 12-13. — С. 65-95. — укр.
series Україна в Центрально-Східній Європі
work_keys_str_mv AT zemav opovídípronavernennânahristiânstvoírannâpravoslavnapolemíka
first_indexed 2023-10-18T19:17:31Z
last_indexed 2023-10-18T19:17:31Z
_version_ 1796146517924380672