Сравнительная оценка способности энтеросорбентов различной природы связывать бактериальные эндотоксины

Порiвняльна оцiнка кiнетичних параметрiв та iзотерм адсорбцiї бактерiальних ендотоксинiв (БЕТ) ентеросорбентами рiзної природи показала очевиднi переваги вуглецевих сорбентiв на основi волокнистих матерiалiв АУВМ-МН та АУТ-М, що здатнi поглинати в 5 i 3 рази бiльше БЕТ, нiж широко застосовуваний в У...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2009
Автори: Сахно, Л.А., Сарнацкая, В.В., Масленный, В.Н., Юшко, Л.А., Корнеева, Л.Н., Коротич, В.Г., Николаев, В.Г.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2009
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/7925
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Сравнительная оценка способности энтеросорбентов различной природы связывать бактериальные эндотоксины / Л.А. Сахно, В.В. Сарнацкая, В.Н. Масленный, Л.А. Юшко, Л.Н. Корнеева, В. Г. Коротич, В. Г. Николаев // Доп. НАН України. — 2009. — № 2. — С. 168-172. — Бібліогр.: 10 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Порiвняльна оцiнка кiнетичних параметрiв та iзотерм адсорбцiї бактерiальних ендотоксинiв (БЕТ) ентеросорбентами рiзної природи показала очевиднi переваги вуглецевих сорбентiв на основi волокнистих матерiалiв АУВМ-МН та АУТ-М, що здатнi поглинати в 5 i 3 рази бiльше БЕТ, нiж широко застосовуваний в Українi кремнiєвмiсний ентеросорбент ентеросгель. Ентеросорбенти на основi харчових волокон — мiкрокристалiчна целюлоза, росiйський препарат полiфепан та кремнiєвмiсний силiкс мають мiнiмальну здатнiсть поглинати БЕТ. Вивчено токсичнiсть БЕТ, який вводили мишам внутрiшньоочеревинно у комплексi з вуглецевими ентеросорбентами та ентеросгелем у кiлькостi, при застосуваннi якої з фiзiологiчним розчином фiксувалась 100% загибель тварин. При введеннi БЕТ у комплексi з ентеросгелем та АУТ-М смертнiсть становила 57 i 30% вiдповiдно, а при введеннi комплексу БЕТ — АУВМ-МН не загинула жодна тварина. Подiбний ефект досягався при введеннi комплексiв БЕТ з ентеросорбентами на фонi дактиномiцину Д — антибiотика, який у 150 разiв посилював токсичну дiю БЕТ.