Вплив генотипу мутантів Bacillus subtilis на синтез лектинів з використанням різних джерел вуглецю

Дослiджено вплив генотипу мутантiв Bacillus subtilis у порiвняннi з природним штамом B. subtilis на синтез лектинiв вiльної та зв’язаної форм з використанням середовищ з рiзними джерелами вуглецю: глюкозою, галактозою та лактозою. Найiстотнiшi мiжштамовi особливостi зафiксовано на середовищi з галак...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2009
Автори: Підгорський, В.С., Коваленко, Е.О., Карпова, І.С., Сащук, О.В., Корецька, Н.В., Гетьман, К.І.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2009
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/8014
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Вплив генотипу мутантів Bacillus subtilis на синтез лектинів з використанням різних джерел вуглецю / В.С. Пiдгорський, Е.О. Коваленко, I.С. Карпова, О.В. Сащук, Н.В. Корецька , К. I. Гетьман // Доп. НАН України. — 2009. — № 3. — С. 176-181. — Бібліогр.: 12 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Дослiджено вплив генотипу мутантiв Bacillus subtilis у порiвняннi з природним штамом B. subtilis на синтез лектинiв вiльної та зв’язаної форм з використанням середовищ з рiзними джерелами вуглецю: глюкозою, галактозою та лактозою. Найiстотнiшi мiжштамовi особливостi зафiксовано на середовищi з галактозою: рiвень продукування лектинiв або пiдвищувався до 64 разiв, або зменшувався до повної їх вiдсутностi. Виявлено вплив мутацiй в генах recP i recE4 штамiв B. subtilis, що належать до системи репарацiї/рекомбiнацiї, на динамiку утворення лектинiв вiльної та зв’язаної форм, рiвень їх активностi, термiн присутностi в культуральнiй рiдинi та на поверхнi клiтин: мутацiя в генi recE4 сприяла значному пiдвищенню лектинової активностi на середовищi з галактозою, а мутацiя в генi recP призводила до втрати здатностi бактерiй продукувати обидвi форми лектинiв. У зв’язку з цим висловлено припущення про ймовiрну причетнiсть бацилярних лектинiв до репаративної функцiї.