Церковна топографія та некрополі Чернігова у ХVІІ–ХVІІІ ст.

Стаття присвячена питанню топографії церков і некрополів Чернігова XVII–XVIII ст. На основі писемних, археологічних і картографічних джерел проаналізовано етапи мурованого й дерев’яного церковного будівництва в міській системі XVII–XVIII ст. Автор робить висновок про те, що за козацьких часів бу...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Центр пам’яткознавства НАН України і Українського товариства охорони пам’яток історії та культури
Дата:2014
Автор: Бондар, О.М.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Центр пам’яткознавства НАН України і Українського товариства охорони пам’яток історії та культури 2014
Назва видання:Праці Центру пам’яткознавства
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/81744
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Церковна топографія та некрополі Чернігова у ХVІІ–ХVІІІ ст. / О.М. Бондар // Праці Центру пам’яткознавства: Зб. наук. пр. — 2014. — Вип. 25. — С. 274-281. — Бібліогр.: 13 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Стаття присвячена питанню топографії церков і некрополів Чернігова XVII–XVIII ст. На основі писемних, археологічних і картографічних джерел проаналізовано етапи мурованого й дерев’яного церковного будівництва в міській системі XVII–XVIII ст. Автор робить висновок про те, що за козацьких часів було відновлено частину давньоруських храмів, а поява нових культових комплексів була пов’язана із розвитком міста – відродженням православної віри, зростанням забудованої площі та збільшенням кількості населення. Тому були побудовані церкви на території Форштадту та на Застриженні. В XVII – першій половині XVIII ст. в Чернігові не існувало єдиного міського кладовища, тому небіжчиків ховали біля церков, а центральне кладовище з’явилося лише в другій половині XVIII ст.