Частотний коефіцієнт в теорії абсолютних швидкостей реакцій

Розглядається питання визначення частотного фактора у вiдомiй формулi Ейрiнга–Поланi в теорiї активованого комплексу. Отримана у напiвкласичному наближеннi ця формула для переходу частинки через потенцiйний бар’єр не мiстить характеристик бар’єра (енергiї, протяжностi), що суперечить сучасним уявлен...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Видавничий дім "Академперіодика" НАН України
Дата:2012
Автор: Курочкін, В.Д.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2012
Назва видання:Доповіді НАН України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/84626
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Частотний коефіцієнт в теорії абсолютних швидкостей реакцій / В.Д. Курочкiн // Доповiдi Нацiональної академiї наук України. — 2012. — № 10. — С. 130-135. — Бібліогр.: 12 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Розглядається питання визначення частотного фактора у вiдомiй формулi Ейрiнга–Поланi в теорiї активованого комплексу. Отримана у напiвкласичному наближеннi ця формула для переходу частинки через потенцiйний бар’єр не мiстить характеристик бар’єра (енергiї, протяжностi), що суперечить сучасним уявленням. Показано, що послiдовне дотримання принципiв квантової механiки призводить до знаходження цього коефiцiєнта з спiввiдношення невизначеностi Гайзенберга для енергiї. Розглядається застосування запропонованої формули на прикладi переходу атомiв через потенцiйний бар’єр при випаровуваннi деяких елементiв у вакуумi.