Метод узгоджених парних порівнянь при оцінюванні альтернатив рішень за якісним критерієм

Запропоновано метод, що дозволяє коригувати неузгодженість матриці парних порівнянь, яка отримана в результаті експертного оцінювання альтернатив рішень за якісним критерієм та отримати узгоджені оцінки залежно від властивостей матриці парних порівнянь. Сформульовано та доведено твердження про мульт...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2013
Автор: Недашківська, Н.І.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Навчально-науковий комплекс "Інститут прикладного системного аналізу" НТУУ "КПІ" МОН та НАН України 2013
Назва видання:Системні дослідження та інформаційні технології
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/85136
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Метод узгоджених парних порівнянь при оцінюванні альтернатив рішень за якісним критерієм / Н.І. Недашківська // Системні дослідження та інформаційні технології. — 2013. — № 4. — С. 67-79. — Бібліогр.: 14 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Запропоновано метод, що дозволяє коригувати неузгодженість матриці парних порівнянь, яка отримана в результаті експертного оцінювання альтернатив рішень за якісним критерієм та отримати узгоджені оцінки залежно від властивостей матриці парних порівнянь. Сформульовано та доведено твердження про мультиплікативне та адитивне коригування матриці парних порівнянь без участі експерта. На відміну від відомих методів зі зворотнім зв’язком з експертом, метод підвищення узгодженості без участі експерта призводять до економії фінансових та часових ресурсів. Метод включає пошук та коригування без участі експерта найбільш неузгоджених та помилкових елементів (викидів) матриці парних порівнянь. Розроблений метод призначений для використання в системах підтримки прийняття рішень під час розв’язання задач вибору, розподілу ресурсів, оцінювання альтернатив рішень за множиною кількісних та якісних критеріїв, оцінювання сценаріїв розвитку, в задачах планування та технологічного передбачення.