Формирование редкоэлементного состава кимберлитов в процессе их перколяционной сегрегации

Пропонується модель виникнення кiмберлiтових магм, у якiй приймається, що розплави, якi виникають у зонi часткового плавлення, досичуються рiдкiсними та розсiяними елементами (РРЕ) у процесi фiльтрацiйної сегрегацiї, iмовiрно, з виходом на периферiю областi плавлення. Оскiльки мантiйнi породи на гли...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2009
Автори: Арясова, О.В., Хазан, Я.М.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2009
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/8521
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Формирование редкоэлементного состава кимберлитов в процессе их перколяционной сегрегации / О.В. Арясова, Я.М. Хазан // Доп. НАН України. — 2009. — № 5. — С. 123-128. — Бібліогр.: 15 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Пропонується модель виникнення кiмберлiтових магм, у якiй приймається, що розплави, якi виникають у зонi часткового плавлення, досичуються рiдкiсними та розсiяними елементами (РРЕ) у процесi фiльтрацiйної сегрегацiї, iмовiрно, з виходом на периферiю областi плавлення. Оскiльки мантiйнi породи на глибинах, що перевищують 6–7 ГПа, є дифузiйно врiвноваженими, рiдкiсноелементний склад насиченого розплаву, тобто розплаву, який знаходиться в рiвновазi з материнською породою, визначається вмiстом РРЕ в одному з мiнералiв твердої матрицi i не залежить вiд її модального складу i масового вмiсту розплаву. В такiй моделi схожiсть максимальних вмiстiв РРЕ у кiмберлiтових свiтових провiнцiях є наслiдком повної насиченостi розплавiв, а розкид спостережуваних значень — варiацiями вмiстiв РРЕ у мантiйних мiнералах, а також iснуванням реального або ефективного порогу просочування.