Вплив мутацій серину 275 з ''лівого плавника'' Р2Х3 рецептора на показники активації каналу та десенситизацію

Р2Х3 рецептори експресуються в сенсорних нейронах i вiдповiдають за генерацiю больових сигналiв пiсля активацiї їх АТФ. Вони є перспективними мiшенями для анальгетичних лiкiв, проте до сьогоднi достеменно не вiдома точна структура для сайта зв’язування АТФ. Цей фактор сповiльнює розробку нових спец...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Видавничий дім "Академперіодика" НАН України
Дата:2013
Автори: Петренко, Н.С., Кришталь, О.А.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2013
Назва видання:Доповіді НАН України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/85408
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Вплив мутацій серину 275 з ''лівого плавника'' Р2Х3 рецептора на показники активації каналу та десенситизацію / Н.С. Петренко, О.А. Кришталь // Доповiдi Нацiональної академiї наук України. — 2013. — № 2. — С. 144–151. — Бібліогр.: 13 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Р2Х3 рецептори експресуються в сенсорних нейронах i вiдповiдають за генерацiю больових сигналiв пiсля активацiї їх АТФ. Вони є перспективними мiшенями для анальгетичних лiкiв, проте до сьогоднi достеменно не вiдома точна структура для сайта зв’язування АТФ. Цей фактор сповiльнює розробку нових специфiчних лiкiв. За допомогою гомологiчної моделi Р2Х3 рецептора було iдентифiковано амiнокислоту серин 275 з дiлянки так званого “лiвого плавника”, яка розташована бiля iмовiрного сайта зв’язування АТФ i може служити потенцiальним кандидатом, що фiксує агонiст у сайтi зв’язування та впливає на кiнетичнi параметри каналу. Для перевiрки даної гiпотези було сконструйовано декiлька мутантних рецепторiв, де серин 275 було замiнено на амiнокислоти з рiзними гiдропатичними властивостями, а саме S275A, S275V та S275C. За допомогою методики петч клемпу протестовано рiзнi мутанти i виконано порiвняння їх функцiональних властивостей з гiдропатичним iндексом для серину, ала- нiну, валiну, цистеїну. Показано, що серин 275 впливає на процеси десенситизацiї рецептора, ресенситизацiю, ефективнiсть зв’язування агонiстiв та амплiтуду струмiв, що вони генерують. Висловлено припущення, що в дикому типi рецептора серин 275 формує “кришку” для сайта зв’язування шляхом формування водневих зв’язкiв з агонiстом. Таким чином агонiст утримується в сайтi зв’язування, запобiгаючи його швидкiй дисоцiацiї. Зроблено висновок, що серин 275, вiрогiдно, напряму контактує з агонiстом, стимулюючи активацiю рецептора та десенситизацiю.