Писемні документи Арабського халіфату ІХ – Х століть про місце розташування столиці Хозарського каганату

У статті проаналізовані повідомлення про столицю Хозарського каганату, що містяться у творах арабських учених ІХ – Х століть, з метою територіальної локалізації не знайдених донині руїн міста Атил. Дані повідомлення містять у собі інформацію про адміністративний устрій столиці Хозарського каганату,...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2013
Автор: Крюков, В.Г.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут проблем штучного інтелекту МОН України та НАН України 2013
Назва видання:Наука. Релігія. Суспільство
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/86886
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Писемні документи Арабського халіфату ІХ – Х століть про місце розташування столиці Хозарського каганату / В.Г. Крюков // Наука. Релігія. Суспільство. — 2013. — № 1. — С. 28-35. — Бібліогр.: 36 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті проаналізовані повідомлення про столицю Хозарського каганату, що містяться у творах арабських учених ІХ – Х століть, з метою територіальної локалізації не знайдених донині руїн міста Атил. Дані повідомлення містять у собі інформацію про адміністративний устрій столиці Хозарського каганату, склад її населення, економіку та торговельні шляхи, що сполучали Атил з володіннями Арабського халіфату та з країнами Європи. Виявлено, що руїни цього міста мають знаходитися в районі крайньої західної розтоки дельти ріки Волги, у місцевості, яка віддалена на деяку відстань від тієї частини цієї дельти, де в добу раннього Середньовіччя пролягала північна берегова лінія Каспійського моря.