Відображення міжетнічних відносин на Піренейському півострові в арабській географічній писемній традиції ІХ – Х століть

Стаття являє собою спробу відбору, систематизації й текстологічного аналізу інформації арабських писемних документів ІХ – Х століть про характер міжетнічних взаємин, що існували на Піренейському півострові протягом доби раннього Середньовіччя. Виявлено, що у повідомленнях про «іспанців», тобто про р...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут проблем штучного інтелекту МОН України та НАН України
Дата:2013
Автор: Крюков, В.Г.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут проблем штучного інтелекту МОН України та НАН України 2013
Назва видання:Наука. Релігія. Суспільство
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/86940
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Відображення міжетнічних відносин на Піренейському півострові в арабській географічній писемній традиції ІХ – Х століть / В.Г. Крюков // Наука. Релігія. Суспільство. — 2013. — № 4. — С. 28-34. — Бібліогр.: 14 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Стаття являє собою спробу відбору, систематизації й текстологічного аналізу інформації арабських писемних документів ІХ – Х століть про характер міжетнічних взаємин, що існували на Піренейському півострові протягом доби раннього Середньовіччя. Виявлено, що у повідомленнях про «іспанців», тобто про романізоване тубільне населення королівства іспанських вестготів-тервінгів, яке існувало у названому регіоні до його завоювання арабо-мусульманами у першій половині VIII століття, звертається увага на етнічне походження, релігійні вірування даного етносу, а також на успадкування ним елементів античної культури. З’ясовано, що галісійці, баски та гасконці уявлялися вченим Арабського халіфату ІХ – Х століть як ворожа і грізна військова сила, яка протистояла Кордовському халіфату і проти якої останній змушений був провадити «священну війну».