Національний комунізм та його вплив на політичну організацію суспільства

Ідейно-політичні засади українського національного комунізму закладалися в середині ХІХ століття. В тогочасній суспільно-політичній думці викристалізувалося бачення українців як народності без власних панівних верств, а національне визволення пов’язувалося з розумінням необхідності створення своїх в...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2007
Автор: Кафарський, В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України 2007
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/8848
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Національний комунізм та його вплив на політичну організацію суспільства / В. Кафарський // Політичний менеджмент — 2007. — № 3. — С. 170-185. — Бібліогр.: 38 назв. — укp.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
id irk-123456789-8848
record_format dspace
spelling irk-123456789-88482013-02-13T02:29:15Z Національний комунізм та його вплив на політичну організацію суспільства Кафарський, В. Сторінки політичної історії Ідейно-політичні засади українського національного комунізму закладалися в середині ХІХ століття. В тогочасній суспільно-політичній думці викристалізувалося бачення українців як народності без власних панівних верств, а національне визволення пов’язувалося з розумінням необхідності створення своїх владно-політичних структур. Зауважимо, що парадокс української суспільно-політичної думки загалом зводився до того, що її творці намагалися вирішувати політичні проблеми у безструктурному просторі, покладаючись не на свідому організацію, а на самоорганізацію суспільства. Від М. Костомарова через всю народницьку традицію аж до початків соціал-демократії (комунізму) українська суспільно-політична думка мала виразну нехіть до ідеї побудови державницьких структур. Це закономірно: відчуваючи на собі тиск імперських держав та ідеалізуючи козацький устрій, українські мислителі намагалися створити альтернативний тип організації суспільства - бездержавний, трактуючи державу як „знаряддя експлуатації” (С. Подолинський, М. Костомаров, М. Драгоманов, М. Грушевський). Отже, слід мати на увазі, що реально перший етап націонал-комунізму починається там, де українські комуністи усвідомили потребу а навіть необхідність повноцінного функціонування власних партійних структур (УСДРП). 2007 Article Національний комунізм та його вплив на політичну організацію суспільства / В. Кафарський // Політичний менеджмент — 2007. — № 3. — С. 170-185. — Бібліогр.: 38 назв. — укp. 2078-1873 http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/8848 uk Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України
institution Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
collection DSpace DC
language Ukrainian
topic Сторінки політичної історії
Сторінки політичної історії
spellingShingle Сторінки політичної історії
Сторінки політичної історії
Кафарський, В.
Національний комунізм та його вплив на політичну організацію суспільства
description Ідейно-політичні засади українського національного комунізму закладалися в середині ХІХ століття. В тогочасній суспільно-політичній думці викристалізувалося бачення українців як народності без власних панівних верств, а національне визволення пов’язувалося з розумінням необхідності створення своїх владно-політичних структур. Зауважимо, що парадокс української суспільно-політичної думки загалом зводився до того, що її творці намагалися вирішувати політичні проблеми у безструктурному просторі, покладаючись не на свідому організацію, а на самоорганізацію суспільства. Від М. Костомарова через всю народницьку традицію аж до початків соціал-демократії (комунізму) українська суспільно-політична думка мала виразну нехіть до ідеї побудови державницьких структур. Це закономірно: відчуваючи на собі тиск імперських держав та ідеалізуючи козацький устрій, українські мислителі намагалися створити альтернативний тип організації суспільства - бездержавний, трактуючи державу як „знаряддя експлуатації” (С. Подолинський, М. Костомаров, М. Драгоманов, М. Грушевський). Отже, слід мати на увазі, що реально перший етап націонал-комунізму починається там, де українські комуністи усвідомили потребу а навіть необхідність повноцінного функціонування власних партійних структур (УСДРП).
format Article
author Кафарський, В.
author_facet Кафарський, В.
author_sort Кафарський, В.
title Національний комунізм та його вплив на політичну організацію суспільства
title_short Національний комунізм та його вплив на політичну організацію суспільства
title_full Національний комунізм та його вплив на політичну організацію суспільства
title_fullStr Національний комунізм та його вплив на політичну організацію суспільства
title_full_unstemmed Національний комунізм та його вплив на політичну організацію суспільства
title_sort національний комунізм та його вплив на політичну організацію суспільства
publisher Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України
publishDate 2007
topic_facet Сторінки політичної історії
url http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/8848
citation_txt Національний комунізм та його вплив на політичну організацію суспільства / В. Кафарський // Політичний менеджмент — 2007. — № 3. — С. 170-185. — Бібліогр.: 38 назв. — укp.
work_keys_str_mv AT kafarsʹkijv nacíonalʹnijkomunízmtajogovplivnapolítičnuorganízacíûsuspílʹstva
first_indexed 2023-10-18T16:40:52Z
last_indexed 2023-10-18T16:40:52Z
_version_ 1796139609895206912