Система освіти в Україні у XVI-XVIII століттях

Однією з характерних рис української культури козацької доби (ХУІ-ХУІІІ сг.) була зацікавленість суспільства у розвитку системи освіти. Як відомо, українська культура розвивалася в умовах протистояння католицької та православної церков, коли кожна зі сторін прагнула використати якомога більше засо...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інституту історії України НАН України
Дата:2006
Автор: Недосєкіна, Т.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інституту історії України НАН України 2006
Назва видання:Козацька спадщина
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/90869
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Система освіти в Україні у XVI-XVIII століттях / Т.В. Недосєкіна // Козацька спадщина. — 2006. — Вип. 3. — С. 217-221. — Бібліогр.: 14 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Однією з характерних рис української культури козацької доби (ХУІ-ХУІІІ сг.) була зацікавленість суспільства у розвитку системи освіти. Як відомо, українська культура розвивалася в умовах протистояння католицької та православної церков, коли кожна зі сторін прагнула використати якомога більше засобів для посилення свого впливу. Як результат такого своєрідного „змагання” за розум та душі українців стала разгалужена мережа різноманітних шкіл. Система освіти в Україні ХУІ-ХУІІІ ст. мала разгалужену мережу шкіл, яка охоплювала три освітні рівні: початковий, середній та вищий.