Hариси з палеолінгвістичної характеристики італійської групи мов

Соціальна спрямованість сучасних лінгвістичних досліджень надає актуальності впровадженню нових вимірів у розвідки, присвячені класичним мовам. Стає зрозумілим, що соціолінгвістична методика наукових пошуків може висвітлити в інакшому ракурсі загальновідомі факти із історії давніх мов, які здатні...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2013
Автор: Храбскова, Д.М.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Кримський науковий центр НАН України і МОН України 2013
Назва видання:Культура народов Причерноморья
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/92199
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Hариси з палеолінгвістичної характеристики італійської групи мов / Д.М. Храбскова // Культура народов Причерноморья. — 2013. — № 255. — С. 12-18. — Бібліогр.: 22 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Соціальна спрямованість сучасних лінгвістичних досліджень надає актуальності впровадженню нових вимірів у розвідки, присвячені класичним мовам. Стає зрозумілим, що соціолінгвістична методика наукових пошуків може висвітлити в інакшому ракурсі загальновідомі факти із історії давніх мов, які здатні вплинути на процеси мовної реконструкції і накреслити основні вектори лінгвокультурних ізоглос європейського континенту. Саме такі практичні цілі постають перед палеолінгвістичним напрямом, що є цариною новітніх філологічних студій. Наукова новизна праць, виконаних у руслі палеолінгвістики, полягає, у першу чергу, в залученні польових методів збору і міждисциплінарних засобів класифікації та інтерпретації отриманого матеріалу до вивчення і відновлення мертвих мов, що їхні писемні пам'ятки більшою частиною є зруйнованими. Теоретична занчущість властива кожному дослідженню, що проводиться у межах зазначеного напряму, оскільки термінологічна база палеолінгвістики знаходиться у стадії формування, а методологія не є кодифікованою. Мета наведеної праці полягає у встановленні спільних і розбіжних рис між мовами італійської групи через вивчення конкретних історичних писемних пам'яток та семантики рудиментарної лексичної спадщини. Ключові слова: палеографія, палеолінгвістичні параметри, індоєвропейська прамова, італійські мови.