Підготовка до виборів у Волосні земства в Україні (травень – серпень 1917 р.)

Аналізується становлення волосних земтсв в добу Української Центральної Ради, зокрема правових і організаційних аспектиів виборів у волосне земське самоврядування. Після повалення царизму в лютому 1917 р. відбувався процес демократизації земтсв. Тому ліквідація монархії відкривала земцям шлях як...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Кримський науковий центр НАН України і МОН України
Дата:2013
Автор: Матвієнко, Т.О.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Кримський науковий центр НАН України і МОН України 2013
Назва видання:Культура народов Причерноморья
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/93001
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Підготовка до виборів у Волосні земства в Україні (травень – серпень 1917 р.) / Т.О. Матвієнко // Культура народов Причерноморья. — 2013. — № 258. — С. 132-140. — Бібліогр.: 108 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Аналізується становлення волосних земтсв в добу Української Центральної Ради, зокрема правових і організаційних аспектиів виборів у волосне земське самоврядування. Після повалення царизму в лютому 1917 р. відбувався процес демократизації земтсв. Тому ліквідація монархії відкривала земцям шлях як до вільної політичної діяльності і влади, так і до необмеженої господарської діяльності. З прийняттям закону 21 травня 1917 р. в Російській державі поруч з губернськими і повітовими, утворювалися ще й волосні земства. Також в основу травневого закону був покладений демократичний принцип всезагальності, рівності, таємності і прямого виборчого права. До виборів були допущені не тільки общинники, але і поміщики, хуторяни, відрубники, священнослужителі, торгівці, тобто ті особи, які не входили до складу сільських сходів і не могли бути обраними в сільські і волосні комітети. Згідно з принципом всезагальності виборчого права до виборів допускалися особи обох статей, всіх національностей і віросповідань. Але підготовка до виборів в волосне земство проходла дуже в напруженій суспільно – політичній обстановці. На початковому етапі підготовки у певної частини селян склалася негативна думка про майбутнє демократичне земство. Проводячи подальший підготовчий етап до виборів, управи наштовхнулися на труднощі зі складанням списків, бо селяни чинили спротив проведенню перепису у зв’язку з негативними ставленням до земства. Не дивлячись на хвалу і святість, яку створювали навколо виборів їх адепти, серед громадкості панувала атмосфера недовіри до нових органів влади. Останні вважали волосні земства продовженням старих цензових органів саморядування. Сподівання Тимчасового уряду зміцнити свої позиції на місцях за рахунок земств, виявилися безпідставними.