Два стилі найстарших ікон Перемишля

Запропоновано огляд двох хронологічно наступних груп найдавніших ікон зі спадщини українського Перемишля, які належать до середини XIII – середини XIV ст. Найраніші з них репрезентують “мініатюрний стиль” середини – другої половини XIII ст. Від кінця століття на зміну йому прийшов варіант утве...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2014
Автор: Александрович, В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України 2014
Назва видання:Княжа доба: історія і культура
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/94014
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Два стилі найстарших ікон Перемишля / В. Александрович // Княжа доба: історія і культура. — 2014. — Вип. 8. — С. 271-298. — Бібліогр.: 65 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Запропоновано огляд двох хронологічно наступних груп найдавніших ікон зі спадщини українського Перемишля, які належать до середини XIII – середини XIV ст. Найраніші з них репрезентують “мініатюрний стиль” середини – другої половини XIII ст. Від кінця століття на зміну йому прийшов варіант утвердженого з відновленням Візантійської імперії стилю монументального ранньопалеологівського зразка, панівного в українському мистецтві першої половини нового століття. Обидва вони, як і їх зміна, вказують на якнайтіснішу залежність місцевого малярства від візантійських зразків й дають підстави характеризувати Перемишль як унікальний осередок засвоєння взірцевої візантійської традиції та її творчого розвитку на місцевому ґрунті.