Війська "спецназу" та "національна гвардія" останнього українського гетьмана (квітень-грудень 1918 р.)

У військовій галузі маріонеткова залежність гетьманату П.Скоропадського від Центральних держав була найбільш помітною. Наведемо з цього приводу яскравий вираз сучасника подій Н. Могилянського: “Загалом німці грали з Україною так, як кішка грає з мишею: то придавить, то дасть побігати і насолодитися...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:1999
Автор: Тимощук, О.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Кримський науковий центр НАН України і МОН України 1999
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/94245
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Війська "спецназу" та "національна гвардія" останнього українського гетьмана (квітень-грудень 1918 р.) / О.В. Тимощук // Культура народов Причерноморья. — 1999. — № 7. — С. 135-144. — Бібліогр.: 54 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У військовій галузі маріонеткова залежність гетьманату П.Скоропадського від Центральних держав була найбільш помітною. Наведемо з цього приводу яскравий вираз сучасника подій Н. Могилянського: “Загалом німці грали з Україною так, як кішка грає з мишею: то придавить, то дасть побігати і насолодитися ілюзією волі, пильно слідкуючи в той же час, щоб здобич не втекла від столу хижака-переможця. Дорого коштувала Україні ілюзія створення української армії. Я ніколи не поділяв відвертої і серйозної віри П.П. Скоропадського у можливість створення серйозної військової сили на Україні. Почати з того, що німці ніколи б не потерпіли створення якої б то не було значної військової сили на Україні, бо фатально і неминуче вона зробилася б загрозою їм самим. Напевне неможливо припустити , щоб німці не давали собі в цьому звіту”.