Суспільство як антропологічна ситуація

Онтологічна значущість суспільства. Суспільство обіймає життя людей в їх діяльності. Його онтологічна значущість полягає в тому, що у вигляді суспільства існує спільна людям реальність, котра поєднує їх життя в єдине ціле і котру людські індивіди поділяють один з одним. Саме суспільство і його загал...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:1999
Автор: Гомілко, О.Є.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Кримський науковий центр НАН України і МОН України 1999
Назва видання:Культура народов Причерноморья
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/94326
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Суспільство як антропологічна ситуація / О.Є. Гомілко // Культура народов Причерноморья. — 1999. — № 9. — С. 173-176. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
id irk-123456789-94326
record_format dspace
spelling irk-123456789-943262016-02-12T03:03:23Z Суспільство як антропологічна ситуація Гомілко, О.Є. Материалы VI научных чтений Онтологічна значущість суспільства. Суспільство обіймає життя людей в їх діяльності. Його онтологічна значущість полягає в тому, що у вигляді суспільства існує спільна людям реальність, котра поєднує їх життя в єдине ціле і котру людські індивіди поділяють один з одним. Саме суспільство і його загальний вираз – соціальність – складають той чинник буття, котрий зазвичай сприймається як такий, що специфікує людину в її онтологічній сутності, тобто виокремлює її як рід буття, унікальне суще з-поміж інших. Соціальність разом з культурністю (у більш широкому сенсі перша є однією з іпостасей другої) складає онтологічну альтернативу всім натуральним, суто природним визначенням і ознакам буття. Серед останніх, зазвичай, чи не першою називають тіло людини. Якщо, слідуючи цій настанові, вбачати у людській тілесності суто природний феномен (як це звичайно робилося і робиться у відповідності до відомого стереотипу), то не може бути, здається, двох інших настільки несумісних сутностей, ніж людське тіло та соціальний устрій. Наш аналіз суспільного виміру тілесності, так само як і тілесного виміру суспільності, покликаний спростувати цю хибну самоочевидність і встановити між цими двома феноменами відношення не протиставлення та взаємовиключення, а взаємної кореляції та залежності. 1999 Article Суспільство як антропологічна ситуація / О.Є. Гомілко // Культура народов Причерноморья. — 1999. — № 9. — С. 173-176. — укр. 1562-0808 http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/94326 uk Культура народов Причерноморья Кримський науковий центр НАН України і МОН України
institution Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
collection DSpace DC
language Ukrainian
topic Материалы VI научных чтений
Материалы VI научных чтений
spellingShingle Материалы VI научных чтений
Материалы VI научных чтений
Гомілко, О.Є.
Суспільство як антропологічна ситуація
Культура народов Причерноморья
description Онтологічна значущість суспільства. Суспільство обіймає життя людей в їх діяльності. Його онтологічна значущість полягає в тому, що у вигляді суспільства існує спільна людям реальність, котра поєднує їх життя в єдине ціле і котру людські індивіди поділяють один з одним. Саме суспільство і його загальний вираз – соціальність – складають той чинник буття, котрий зазвичай сприймається як такий, що специфікує людину в її онтологічній сутності, тобто виокремлює її як рід буття, унікальне суще з-поміж інших. Соціальність разом з культурністю (у більш широкому сенсі перша є однією з іпостасей другої) складає онтологічну альтернативу всім натуральним, суто природним визначенням і ознакам буття. Серед останніх, зазвичай, чи не першою називають тіло людини. Якщо, слідуючи цій настанові, вбачати у людській тілесності суто природний феномен (як це звичайно робилося і робиться у відповідності до відомого стереотипу), то не може бути, здається, двох інших настільки несумісних сутностей, ніж людське тіло та соціальний устрій. Наш аналіз суспільного виміру тілесності, так само як і тілесного виміру суспільності, покликаний спростувати цю хибну самоочевидність і встановити між цими двома феноменами відношення не протиставлення та взаємовиключення, а взаємної кореляції та залежності.
format Article
author Гомілко, О.Є.
author_facet Гомілко, О.Є.
author_sort Гомілко, О.Є.
title Суспільство як антропологічна ситуація
title_short Суспільство як антропологічна ситуація
title_full Суспільство як антропологічна ситуація
title_fullStr Суспільство як антропологічна ситуація
title_full_unstemmed Суспільство як антропологічна ситуація
title_sort суспільство як антропологічна ситуація
publisher Кримський науковий центр НАН України і МОН України
publishDate 1999
topic_facet Материалы VI научных чтений
url http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/94326
citation_txt Суспільство як антропологічна ситуація / О.Є. Гомілко // Культура народов Причерноморья. — 1999. — № 9. — С. 173-176. — укр.
series Культура народов Причерноморья
work_keys_str_mv AT gomílkooê suspílʹstvoâkantropologíčnasituacíâ
first_indexed 2023-10-18T19:50:40Z
last_indexed 2023-10-18T19:50:40Z
_version_ 1796148065599488000