Взаємодія науки і вищої школи в ХХІ столітті: через конкуренцію до конвергенції

На протязі досить тривалого періоду визнавалось, що інститути вищої освіти, зокрема університети, відносяться до одних з найбільш стабільних соціальних інститутів, які існували на протязі останніх 500 років. Чи зможе зберегти таку стабільність існуюча модель вищої школи в ХХІ столітті? Адже вища осв...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:1999
Автор: Кіпень, В.П.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Кримський науковий центр НАН України і МОН України 1999
Назва видання:Культура народов Причерноморья
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/94531
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Взаємодія науки і вищої школи в ХХІ столітті: через конкуренцію до конвергенції / В.П. Кіпень // Культура народов Причерноморья. — 1999. — № 11. — С. 183-188. — Бібліогр.: 13 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
id irk-123456789-94531
record_format dspace
spelling irk-123456789-945312016-02-12T03:02:42Z Взаємодія науки і вищої школи в ХХІ столітті: через конкуренцію до конвергенції Кіпень, В.П. Материалы VI научных чтений На протязі досить тривалого періоду визнавалось, що інститути вищої освіти, зокрема університети, відносяться до одних з найбільш стабільних соціальних інститутів, які існували на протязі останніх 500 років. Чи зможе зберегти таку стабільність існуюча модель вищої школи в ХХІ столітті? Адже вища освіта стикається з серйозними проблемами. Детермінантою неминучих змін стає система науки і виробництва знань. За останні тридцять років суспільство згенерувало більше знань, ніж їх було вироблено на протязі всієї попередньої історії людства[1]. Кількісні зрушення поступово переростають в нову якість. Існуюча до цього модель була жорстко пов’язана з розділенням знання між окремими науками і може бути названа дисциплінарною. Дисциплінарна структура в вищій освіті являла собою чітке поєднання викладання і досліджень. Ця структура визначала, що повинно вважатися «справжньою наукою» і в відповідності з цим, що повинні вивчати і знати студенти. В даний момент дисциплінарний підхід грає певну роль при управлінні університетами і в їх структурній організації. Проте зараз дисциплінарна система заміняється новою. Очікується, що саме вона ляже в основу майбутньої організації науково-дослідницької роботи і навчання в університетах. 1999 Article Взаємодія науки і вищої школи в ХХІ столітті: через конкуренцію до конвергенції / В.П. Кіпень // Культура народов Причерноморья. — 1999. — № 11. — С. 183-188. — Бібліогр.: 13 назв. — укр. 1562-0808 http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/94531 ru Культура народов Причерноморья Кримський науковий центр НАН України і МОН України
institution Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
collection DSpace DC
language Russian
topic Материалы VI научных чтений
Материалы VI научных чтений
spellingShingle Материалы VI научных чтений
Материалы VI научных чтений
Кіпень, В.П.
Взаємодія науки і вищої школи в ХХІ столітті: через конкуренцію до конвергенції
Культура народов Причерноморья
description На протязі досить тривалого періоду визнавалось, що інститути вищої освіти, зокрема університети, відносяться до одних з найбільш стабільних соціальних інститутів, які існували на протязі останніх 500 років. Чи зможе зберегти таку стабільність існуюча модель вищої школи в ХХІ столітті? Адже вища освіта стикається з серйозними проблемами. Детермінантою неминучих змін стає система науки і виробництва знань. За останні тридцять років суспільство згенерувало більше знань, ніж їх було вироблено на протязі всієї попередньої історії людства[1]. Кількісні зрушення поступово переростають в нову якість. Існуюча до цього модель була жорстко пов’язана з розділенням знання між окремими науками і може бути названа дисциплінарною. Дисциплінарна структура в вищій освіті являла собою чітке поєднання викладання і досліджень. Ця структура визначала, що повинно вважатися «справжньою наукою» і в відповідності з цим, що повинні вивчати і знати студенти. В даний момент дисциплінарний підхід грає певну роль при управлінні університетами і в їх структурній організації. Проте зараз дисциплінарна система заміняється новою. Очікується, що саме вона ляже в основу майбутньої організації науково-дослідницької роботи і навчання в університетах.
format Article
author Кіпень, В.П.
author_facet Кіпень, В.П.
author_sort Кіпень, В.П.
title Взаємодія науки і вищої школи в ХХІ столітті: через конкуренцію до конвергенції
title_short Взаємодія науки і вищої школи в ХХІ столітті: через конкуренцію до конвергенції
title_full Взаємодія науки і вищої школи в ХХІ столітті: через конкуренцію до конвергенції
title_fullStr Взаємодія науки і вищої школи в ХХІ столітті: через конкуренцію до конвергенції
title_full_unstemmed Взаємодія науки і вищої школи в ХХІ столітті: через конкуренцію до конвергенції
title_sort взаємодія науки і вищої школи в ххі столітті: через конкуренцію до конвергенції
publisher Кримський науковий центр НАН України і МОН України
publishDate 1999
topic_facet Материалы VI научных чтений
url http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/94531
citation_txt Взаємодія науки і вищої школи в ХХІ столітті: через конкуренцію до конвергенції / В.П. Кіпень // Культура народов Причерноморья. — 1999. — № 11. — С. 183-188. — Бібліогр.: 13 назв. — укр.
series Культура народов Причерноморья
work_keys_str_mv AT kípenʹvp vzaêmodíânaukiíviŝoíškolivhhístolíttíčerezkonkurencíûdokonvergencíí
first_indexed 2023-10-18T19:50:53Z
last_indexed 2023-10-18T19:50:53Z
_version_ 1796148076830785536