Становлення етноекології та її перспективи в українській науці

В процесі аналізу розвитку екологічних знань та становлення етноекології як окремої науки встановлено, що етноекологія та дотичні до неї галузі надзвичайно розвинуті та популярні в науковому світі; розвиток української науки про людину в природі відбувався в світовому науковому колі, з якого ї...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2013
Автор: Бойко, І.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут народознавства НАН України 2013
Назва видання:Народознавчі зошити
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/94933
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Становлення етноекології та її перспективи в українській науці / І. Бойко // Народознавчі зошити. — 2013. — № 2 (110). — С. 256-265. — Бібліогр.: 65 назв. — укp.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
id irk-123456789-94933
record_format dspace
spelling irk-123456789-949332016-02-13T03:03:39Z Становлення етноекології та її перспективи в українській науці Бойко, І. Статті В процесі аналізу розвитку екологічних знань та становлення етноекології як окремої науки встановлено, що етноекологія та дотичні до неї галузі надзвичайно розвинуті та популярні в науковому світі; розвиток української науки про людину в природі відбувався в світовому науковому колі, з якого її опісля вилучила радянська тоталітарна машина. У Радянському Союзі зроблені значні наукові досягнення, які використовуються поза його межами. Сучасні російська, а також чеська, словацька і польська наука та освіта активно інтегруються у світове суспільство та розвивають етноекологію та структурну антропологію. Ці обставини підсилюють необхідність аналогічних інтеграційних процесів українських досліджень. In the course of analytic research-works as for development of ecological knowledge and formation of ethnical ecology as a separate science a point has been stated that ethnical ecology and adjacent fields belonged to most developed and popular disciplines in scientific world; the development of Ukrainian science on a human in the nature had progressed in the world scientific circles and had afterwards been expelled out of those by the Soviet totalitarian machine; in the Soviet Union had been made quite considerable scientific achievements used abroad; contemporary Russian as well as Czech, Slovak and Polish scholars and educationists have actively moved their discoveries into the world circulation and pay especial attention to ethnical ecology and structural anthropology; these circumstances have made more evident the need of analogical integrative processes in Ukrainian studies. В процеcсе анализа развития экологических знаний и становления этноэкологии как отдельной науки установлено, что этноэкология и родственные ей отрасли получили чрезвычайное развитие и популярны в научном мире. Развитие украинской науки о человеке в природе происходило во всемирном научном окружении, из которого её впоследствии исключила советская тоталитарная машина. В Советском Союзе были осуществлены значительные научные достижения, использовавшиеся за его пределами. Современная российская, а также чешская, словацкая и польская наука и образование активно интегрируются в мировое сообщество и развивают этноэкологию и структурную антропологию. Эти обстоятельства усиливают не- обходимость аналогичных интеграционных процессов в украинских исследованиях. 2013 Article Становлення етноекології та її перспективи в українській науці / І. Бойко // Народознавчі зошити. — 2013. — № 2 (110). — С. 256-265. — Бібліогр.: 65 назв. — укp. 1028-5091 http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/94933 uk Народознавчі зошити Інститут народознавства НАН України
institution Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
collection DSpace DC
language Ukrainian
topic Статті
Статті
spellingShingle Статті
Статті
Бойко, І.
Становлення етноекології та її перспективи в українській науці
Народознавчі зошити
description В процесі аналізу розвитку екологічних знань та становлення етноекології як окремої науки встановлено, що етноекологія та дотичні до неї галузі надзвичайно розвинуті та популярні в науковому світі; розвиток української науки про людину в природі відбувався в світовому науковому колі, з якого її опісля вилучила радянська тоталітарна машина. У Радянському Союзі зроблені значні наукові досягнення, які використовуються поза його межами. Сучасні російська, а також чеська, словацька і польська наука та освіта активно інтегруються у світове суспільство та розвивають етноекологію та структурну антропологію. Ці обставини підсилюють необхідність аналогічних інтеграційних процесів українських досліджень.
format Article
author Бойко, І.
author_facet Бойко, І.
author_sort Бойко, І.
title Становлення етноекології та її перспективи в українській науці
title_short Становлення етноекології та її перспективи в українській науці
title_full Становлення етноекології та її перспективи в українській науці
title_fullStr Становлення етноекології та її перспективи в українській науці
title_full_unstemmed Становлення етноекології та її перспективи в українській науці
title_sort становлення етноекології та її перспективи в українській науці
publisher Інститут народознавства НАН України
publishDate 2013
topic_facet Статті
url http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/94933
citation_txt Становлення етноекології та її перспективи в українській науці / І. Бойко // Народознавчі зошити. — 2013. — № 2 (110). — С. 256-265. — Бібліогр.: 65 назв. — укp.
series Народознавчі зошити
work_keys_str_mv AT bojkoí stanovlennâetnoekologíítaííperspektivivukraínsʹkíjnaucí
first_indexed 2023-10-18T19:51:23Z
last_indexed 2023-10-18T19:51:23Z
_version_ 1796148100351393792