Криза династії Габсбургів і проблеми управління землями Корони чеської в 1609–1619 рр.

Розкрито питання кризи династії Габсбургів та проблеми управління чеськими землями в 1609–1619 рр., ключові події чеської історії, що відбулися за часи правління двох братів – Рудольфа ІІ Габсбурга та Матіаса ІІ Габсбурга. На початку XVII ст. в землях Корони чеської склалась складна внутрішньополіти...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2015
Автор: Вакуленко, Т.І.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України 2015
Назва видання:Історичний архів. Наукові студії
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/95166
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Криза династії Габсбургів і проблеми управління землями Корони чеської в 1609–1619 рр. / Т.І. Вакуленко // Історичний архів. Наукові студії: Зб. наук. пр. — Миколаїв: ЧДУ ім. Петра Могили, 2015. — Вип. 15. — С. 10-21. — Бібліогр.: 30 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Розкрито питання кризи династії Габсбургів та проблеми управління чеськими землями в 1609–1619 рр., ключові події чеської історії, що відбулися за часи правління двох братів – Рудольфа ІІ Габсбурга та Матіаса ІІ Габсбурга. На початку XVII ст. в землях Корони чеської склалась складна внутрішньополітична ситуація між станами та королівською владою. На деякий час королівській владі вдалося стримати радикально налаштовані стани прийняттям та проголошенням «Грамоти величності» Рудольфа ІІ в землях Корони чеської. Цей документ сприймався чеськими станами як основний, який гарантував релігійні свободи для прибічників усіх конфесій, чого не знала тогочасна Європа. Проте чеські стани були невдоволені подальшими діями династії Габсбургів: політикою абсолютизму та приходом на чеський королівський трон Фердинанда ІІ Габсбурга (Штирійського). У результаті виникло нове протистояння між станами та королем. Габсбурги намагались утримати свої позиції на чеських землях, а стани, у свою чергу, уже не хотіли більше поступатись централізації влади Габсбургів. Ситуація, що склалась у подальшому, вилилась у повстання некатолицьких станів, яке набуло загальноєвропейського характеру та започаткувало Тридцятилітню війну в Європі (1618–1648).