Зв’язок землетрусів Карпатського регіону України та прилеглих територій із сонячною активністю

Досліджено зв’язок відчутних (M ≥ 3) землетрусів Карпатського регіону України і прилеглих територій Словаччини, Угорщини та Румунії з варіаціями сонячної активності (числами Вольфа). Оцінку цього зв’язку проведено для чотирьох фаз 11-річних циклів сонячної активності. Показано, що такий зв’язок існу...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2011
Автори: Назаревич, Л.Є., Кендзера, О.В., Назаревич, А.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Центр менеджменту та маркетингу в галузі наук про Землю ІГН НАН України 2011
Назва видання:Геоінформатика
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/96330
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Зв’язок землетрусів Карпатського регіону України та прилеглих територій із сонячною активністю / Л.Є. Назаревич, О.В. Кендзера, А.В. Назаревич // Геоінформатика. — 2011. — № 2. — С. 61-67. — Бібліогр.: 18 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Досліджено зв’язок відчутних (M ≥ 3) землетрусів Карпатського регіону України і прилеглих територій Словаччини, Угорщини та Румунії з варіаціями сонячної активності (числами Вольфа). Оцінку цього зв’язку проведено для чотирьох фаз 11-річних циклів сонячної активності. Показано, що такий зв’язок існує і найбільш значуще проявляється для фаз максимуму і мінімуму. За даними проведеного авторами ретроспективного аналізу ефективності ймо-вірнісного прогнозу землетрусів за виділеними фазами 11-річного циклу, в періоди максимуму і мінімуму сонячної активності відбувається відносно більша кількість місцевих землетрусів, що може слугувати додатковим якісним критерієм для імовірнісного прогнозування цих землетрусів.