К проблеме объективности права

Ця стаття присвячена проблемі об’єктивності права. На думку автора, відповідно до концепції правового позитивізму, право створюється людськими діями (тезис соціальних джерел) і не має не- обхідного зв’язку з мораллю. Об’єктивність означає, що зміст правової системи можливо описати че- рез істинні...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2005
Автор: Булыгин, Е.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України 2005
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/9751
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:К проблеме объективности права / Е. Булыгин // Проблеми філософії права. — 2005. — Т. III. — С. 7-13. — Бібліогр.: 20 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Ця стаття присвячена проблемі об’єктивності права. На думку автора, відповідно до концепції правового позитивізму, право створюється людськими діями (тезис соціальних джерел) і не має не- обхідного зв’язку з мораллю. Об’єктивність означає, що зміст правової системи можливо описати че- рез істинні твердження. Для позитивістського підходу є важливими два питання: (i) чи можлива вільна від цінностей правова наука? та (іі) чи завжди існує вірна відповідь на будь-яку правову проблему? Автор пропонує позитивну відповідь на перше питання та негативну – на друге. Ці відповіді базуються на двох концептуальних розрізненнях: а) поміж нормами і нормативними пропозиціями і б) між вірними та істинними відповідями на правові запитання. Об’єктивність права пов’язана з можливістю надання істинних відповідей; визначеність стосується вірних відповідей. Правова система об’єктивна навіть тоді, коли вона містить прогалини чи протиріччя, тобто коли навіть в деяких випадках не обумовлює вирішення судового спору.