Возможности и перспективы применения несейсмических методов для поисков скоплений углеводородов и геосолитонная концепция их образования

Геосолітонна концепція утворення родовищ вуглеводнів (ВВ) дає змогу розробити ефективні методи проведення комплексних геофізичних робіт, які здатні забезпечити успішні пошуки і розвідку складнопобудованих покладів нафти і газу, що контролюються геосолітонним механізмом дегазації Землі. Головні ознак...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2012
Автори: Мегеря, В.М., Филатов, В.Г., Старостенко, В.И., Корчагин, И.Н., Лобанов, A.M., Гласко, Ю.В., Волоцков, М.Ю., Скачков, С.А.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Інститут геофізики ім. С.I. Субботіна НАН України 2012
Назва видання:Геофизический журнал
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/97547
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Возможности и перспективы применения несейсмических методов для поисков скоплений углеводородов и геосолитонная концепция их образования / В.М. Мегеря, В.Г. Филатов, В.И. Старостенко, И.Н. Корчагин, A.M. Лобанов, Ю.В. Гласко, М.Ю. Волоцков, С.А. Скачков // Геофизический журнал. — 2012. — Т. 34, № 3. — С. 4-21. — Бібліогр.: 51 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Геосолітонна концепція утворення родовищ вуглеводнів (ВВ) дає змогу розробити ефективні методи проведення комплексних геофізичних робіт, які здатні забезпечити успішні пошуки і розвідку складнопобудованих покладів нафти і газу, що контролюються геосолітонним механізмом дегазації Землі. Головні ознаки родовищ ВВ у межах цієї концепції — геосолітонні трубки та вихровий характер фізичих полів, що виявляється в матеріалах сейсморозвідки, електророзвідки МТЗ, у гравітаційних та магнітних полях. Для розв’язання некоректних задач геофізики (граві-, магнітометрії, електророзвідки) внаслідок обмежених виборок застосовують стійкі методи обробки та інтерпретації на основі регуляризації, оптимальної фільтрації та інтропродовження геополей у площовому варіанті. Найзагальнішим і найперспективнішим підходом теорії інтерпретації геопотенціальних полів є напрям еквівалентних перерозподілів: вимітання мас, за Пуанкаре, із області на межу, яке реалізував А. В. Овчаренко; вимітання з області в область: набухання, за В. С. Лі; концентрація мас-джерел, за Д. Зідаровим і В. Г. Філатовим, у двовимірній та тривимірній постановці Ю. В. Гласка. Концепція геосолітонної дегазації Землі пройшла практичну апробацію в Західному Сибіру. Методика проведення комплексних геофізичних досліджень, яка розроблена на основі зазначеної концепції, підвищила ефективність пошуків і розвідки родовищ нафти і газу.