Опыт двумерного магнитовариационного моделирования в районе УАС "Академик Вернадский" (Западно-Антарктический полуостров)

Уперше для акваторії Антарктичного півострова наведено кількісні оцінки розподілу геоелектричних параметрів морської води у просторі і за глибиною, а також шару осадових порід імовірно кайнозойского віку, що залягають безпосередньо під водою. Цей шар за даними сейсмічного методу відбитих хвиль пошир...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2012
Автори: Логвинов, И.М., Тарасов, В.Н., Чулков, С.С.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Інститут геофізики ім. С.I. Субботіна НАН України 2012
Назва видання:Геофизический журнал
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/97717
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Опыт двумерного магнитовариационного моделирования в районе УАС "Академик Вернадский" (Западно-Антарктический полуостров) / И.М. Логвинов, В.Н. Тарасов, С.С. Чулков // Геофизический журнал. — 2012. — Т. 34, № 3. — С. 61-75. — Бібліогр.: 41 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Уперше для акваторії Антарктичного півострова наведено кількісні оцінки розподілу геоелектричних параметрів морської води у просторі і за глибиною, а також шару осадових порід імовірно кайнозойского віку, що залягають безпосередньо під водою. Цей шар за даними сейсмічного методу відбитих хвиль поширений повсюдно на шельфі акваторії. Наявність під верхнім шаром давніших осадових порід ще достатньо не вивчено. За даними сейсмічних і геоелектричних методів на сучасному рівні знань наявність таких осадів передбачають як у шельфовій зоні моря Беллінсгаузена, так і в осадовому басейні Ларсена. Ґрунтуючись на оцінках геоелектричних параметрів, уперше для регіону побудовано карту сумарної поздовжньої провідності осадового чохла масштабу 1 : 10 000 000. Показано, що провідні структури, які визначають магнітоваріаційні параметри на профілі, що перетинає архіпелаг Антарктичні острова, мають простягання, яке збігається із простяганням ізобат. Для визначення можливостей геоелектричних методів з вивчення глибинної будови регіону виконано розрахунки інтерпретаційних параметрів магнітотелуричного поля чисельним моделюванням двовимірної моделі вздовж профілю від улоговини моря Беллінсгаузена до улоговини моря Уедделла. В моделі з максимальною адекватністю задано розподіл геоелектричних параметрів осадового чохла. Згідно з розрахунками, спостережувані експериментальні дані не повністю задовольняють моделі. Цей факт дає підставу сподіватися, що принаймні в районах, прилеглих до Землі Грейама, геоелектричні дослідження сприятимуть дослідженням глибинної будови регіонів.