Новый подход к выделению предвестников землетрясений

Літосферний ультранизькочастотний (УНЧ) магнетизм нині вважають великонадійною властивістю для короткострокового прогнозу землетрусів. Проте ультранизькочастотне літосферне магнітне поле дуже слабке і замасковано значно сильнішими іоносферними і магнітосферними сигналами. Вивчення магнітної активнос...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2012
Автори: Корепанов, В.Е., Дудкин, Ф.Л.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Інститут геофізики ім. С.I. Субботіна НАН України 2012
Назва видання:Геофизический журнал
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/97839
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Новый подход к выделению предвестников землетрясений / В.Е. Корепанов, Ф.Л. Дудкин // Геофизический журнал. — 2012. — Т. 34, № 4. — С. 150-156. — Бібліогр.: 9 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Літосферний ультранизькочастотний (УНЧ) магнетизм нині вважають великонадійною властивістю для короткострокового прогнозу землетрусів. Проте ультранизькочастотне літосферне магнітне поле дуже слабке і замасковано значно сильнішими іоносферними і магнітосферними сигналами. Вивчення магнітної активності до землетрусу — дуже важка проблема, що полягає в ідентифікації і локалізації слабких джерел у сейсмічно небезпечних районах земної кори. Створено новий підхід до виявлення джерела ультранизькочастотної електромагнітної активності літосферного походження, яка передує землетрус. Для виділення і локалізації магнітних передвісників землетрусів розроблено еліптичний метод обробки цих вимірів, які отримують від 3-компонентних магнітометрів. Ефективність методу показано на прикладі цих ферозондових магнітометрів, установлених у провінції Сичуань (Китай). Землетрус Панзихуа з магнітудою Mw 6,0 стався у південній частині провінції Сичуань 30 серпня 2008 р. в 8:30:52 ВВ. Вогнище землетрусу розміщувалось у пункті з координатами 26,28 півн.ш., 101,92 сх.д. на глибині 10 км. Оброблено дані трьох ферозондових магнітометрів, установлених поблизу кластерної площі землетрусів на відстані 10—55 км від епіцентру головного поштовху. Обговорено теоретичний підхід і метод спостережень.