О перспективах открытия массивных залежей углеводородов в гетерогенных ловушках Черного моря

Виходячі із відомих економічних та екологічних чинників, у межах Чорноморської мегазападини доцільно орієнтувати геологорозвідувальні роботи і, зокрема, геофізичні дослідження переважно на пошуки великих родовищ вуглеводнів з масивними покладами. Основні перспективи відкриття крупних і гігантських р...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2012
Автори: Старостенко, В.И., Лукин, А.Е., Русаков, О.М., Пашкевич, И.К., Кутас, Р.И., Гладун, В.В., Лебедь, Т.В., Максимчук, П.Я., Легостаева, О.В., Макаренко, И.Б.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Інститут геофізики ім. С.I. Субботіна НАН України 2012
Назва видання:Геофизический журнал
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/98175
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:О перспективах открытия массивных залежей углеводородов в гетерогенных ловушках Черного моря / В.И. Старостенко, А.Е. Лукин, О.М. Русаков, И.К. Пашкевич, Р.И. Кутас, В.В. Гладун, Т.В. Лебедь, П.Я. Максимчук, О.В. Легостаева, И.Б. Макаренко // Геофизический журнал. — 2012. — Т. 34, № 5. — С. 3-21. — Бібліогр.: 67 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Виходячі із відомих економічних та екологічних чинників, у межах Чорноморської мегазападини доцільно орієнтувати геологорозвідувальні роботи і, зокрема, геофізичні дослідження переважно на пошуки великих родовищ вуглеводнів з масивними покладами. Основні перспективи відкриття крупних і гігантських родовищ пов‘язані: з глибинними розломами, розущільненими породами фундаменту (а також проміжного комплексу); біокарбонатними будовами різновікових мезозойських і кайнозойських рифогенно-карбонатних комплексів та гетерогенними резервуарами (пастками), зумовленими їх парагенетичними сполученнями. Існування певних аналогій в геодинаміці, тектоніці та нафтогазоносності різних сегментів Чорноморського регіону та Південнокитайського моря (зокрема, його в‘єтнамського шельфу, де відкриті відомі родовища Білий Тигр, Дракон та інші із покладами в гранітних виступах фундаменту та різнофаціальних осадових відкладах, що облямовують ці виступи) загальновідомі. Дані щодо особливостей газового режиму Чорного моря (безпрецедентна за інтенсивністю газовіддача морського дна, величезні скупчення метану в газогідратах, унікальна кількість його у водорозчинному стані) разом із результатами комплексних геолого-геофізичних досліджень дають змогу високо оцінити вуглеводневий потенціал регіону та перспективи пошуків значних за запасами родовищ з покладами вказаного типу.