Експериментальне дослідження пульсацій пристінного тиску в еластичній трубі за локальним осесиметричним звуженням

Досліджено поле пульсацій пристінного тиску pt в еластичній трубці за локальним осесиметричним звуженням. Виявлені різке зростання pt у скінченній області відразу за звуженням та наявність чіткого максимуму тиску перед точкою приєднання струменя. Вивчення поведінки частотного спектра P(f) поля pt до...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут гідромеханіки НАН України
Дата:2003
Автор: Борисюк, А.О.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут гідромеханіки НАН України 2003
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/997
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Експериментальне дослідження пульсацій пристінного тиску в еластичній трубі за локальним осесиметричним звуженням / А. О. Борисюк // Акуст. вісн. — 2003. — Т. 6, N 4. — С. 19-26. — Бібліогр.: 8 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Досліджено поле пульсацій пристінного тиску pt в еластичній трубці за локальним осесиметричним звуженням. Виявлені різке зростання pt у скінченній області відразу за звуженням та наявність чіткого максимуму тиску перед точкою приєднання струменя. Вивчення поведінки частотного спектра P(f) поля pt дозволило виявити в ньому низькочастотні максимуми. Встановлено, що вони визначаються відповідними великомасштабними вихоровими утвореннями в регіонах відривної та приєднаної за звуженням течій, а їхні частоти - характерними частотами формування цих утворень. Порівняльний аналіз даних для жорсткостінної та пружної трубок показав, що еластичність трубки викликає зміну структури потоку і відповідний перерозподіл його енергії між вихорами. Це призводить до зростання амплітуди пульсацій пристінного тиску pt і спектра P(f) на низьких частотах та появи в цій області нових частотних компонент.