Побудова мережі предметних областей на базі ресурсу arXiv

Запропоновано новий спосіб опрацювання інформації системи бібліотеки Корнуельского університету — ресурсу препринтів arXiv. Авторами розроблено та реалізовано алгоритм пошуку публікацій за заданим концептом з урахуванням наукового напрямку, до якого відноситься публікація. Основну увагу зосереджено...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут проблем реєстрації інформації НАН України
Дата:2018
Автори: Ланде, Д.В., Андрущенко, В.Б.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут проблем реєстрації інформації НАН України 2018
Назва видання:Реєстрація, зберігання і обробка даних
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/168694
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Побудова мережі предметних областей на базі ресурсу arXiv / Д.В. Ланде, В.Б. Андрущенко // Реєстрація, зберігання і обробка даних. — 2018. — Т. 20, № 2. — С. 12–22. — Бібліогр.: 8 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Запропоновано новий спосіб опрацювання інформації системи бібліотеки Корнуельского університету — ресурсу препринтів arXiv. Авторами розроблено та реалізовано алгоритм пошуку публікацій за заданим концептом з урахуванням наукового напрямку, до якого відноситься публікація. Основну увагу зосереджено на розподілі публікацій за визначеними науковими напрямками та відповідними підгрупами, що передбачені ресурсом. Основні методи, які було використано для реалізації роботи, — це робота з текстовими масивами та подальша обробка отриманих результатів, параметри оцінки роботи пошуку та результатів пошуку. Сформульовано визначення мережі предметних областей. Для кожної предметної області складено словник як довідковий інструмент для реалізації поставленої задачі. Також відображено основні етапи побудови мережі предметних областей на базі ресурсу препринтів arXiv. Результатом роботи стало візуальне представлення мережі предметних областей для концепту — «cavitation» та тлумачення отриманих результатів. Дані, що представлені у матеріалі, опрацьовано в лютому-березні 2018 року.