Квантово-механічний рух електрона в схрещених однорідних електричному та магнітному полях

Розв’язується квантово-механiчна задача про рух електрона в зовнiшнiх однорiдних схрещених електричному та магнiтному полях. Шляхом розв’язання рiвняння Шредiнгера знайдено вираз для хвильової функцiї електрона, що рухається в такiй суперпозицiї електромагнiтних полiв. Частина хвильової функцiї еле...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Видавничий дім "Академперіодика" НАН України
Дата:2014
Автори: Мирошніченко, В.І., Лебединський, С.О.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2014
Назва видання:Доповіді НАН України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/88552
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Квантово-механічний рух електрона в схрещених однорідних електричному та магнітному полях / В.I. Мирошнiченко, С.О. Лебединський // Доповiдi Нацiональної академiї наук України. — 2014. — № 11. — С. 72-76. — Бібліогр.: 11 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Розв’язується квантово-механiчна задача про рух електрона в зовнiшнiх однорiдних схрещених електричному та магнiтному полях. Шляхом розв’язання рiвняння Шредiнгера знайдено вираз для хвильової функцiї електрона, що рухається в такiй суперпозицiї електромагнiтних полiв. Частина хвильової функцiї електрона, що описує його рух у площинi, перпендикулярнiй до напрямку магнiтного поля, виражається через вiдомi функцiї Ермiта. У напрямку магнiтного поля електрон здiйснює вiльний рух. Крiм того, в схрещених електричному та магнiтному полях виникає дрейфовий рух електрона вздовж осi, нормальнiй до площини, утвореної векторами електричного та магнiтного полiв. Знайдено спектр можливих значень енергiї електрона, який складається з чотирьох частин: квантованого спектра енергiй у площинi, перпендикулярнiй до магнiтного поля, неперервного спектра енергiй вздовж магнiтного поля, енергiї дрейфового руху, що визначається напруженостями електричного та магнiтного полiв, та потенцiальної енергiї електрона в зовнiшньому електричному полi.