Перейти до змісту

Використання в словах групових символів

Груповий символ – це спеціальний символ, який заміщує один або більше символів в пошуковому слові. Є два групових символи: знак питання (?) та зірочка (*). Знак питання заміщує будь який одиночний символ у слові у тому місці, де він розташований. Символ “зірочка” використовується для представлення будь-якого символу або групи символів у слові). Наприклад, нейронні мережі, нейронних мереж, нейронними мережами, всі такі словосполучення можна знайти пошуковою фразою нейрон* мереж*’ (рис. 16).

image.png

Рис. 16. Простий пошук. Запит нейрон* мереж*

Символ „?” можна використовувати, наприклад, якщо ви не знаєте точне написання пошукового слова. Наприклад, якщо Ви точно не знаєте, як пишеться англійське словоdynamic” або “dinamic”, то можете вказати у пошуковому запиті d?namic”. Другий варіант можливого використання – якщо прізвище автора в різних статтях вказується на українській або російській мові, наприклад Анісімов” та Анисимов. Якщо Ви бажаєте знайти всі статті цього автора не зважаючи на мову, то в пошуковому запиті вказуєте Ан?с?мов”. Звичайно, що цього Ви досягнете тільки в тому випадку, коли написання прізвища (або іншого пошукового слова) різниться тільки окремим буквами в одних ї тих же позиціях слова.

Зауваження. Не дозволяється використовувати символ „?” на початку слова. У цьому випадку, та всіх інших, коли Ви неправильно сформулювали пошуковий запит виводиться відповідне повідомлення.

Можна використовувати декілька підряд розташованих символів ?”. Так, наприклад, якщо використати пошукове слово алекс??в”, то будуть знайдені статті з авторами Алексеев, Алексєєв та Алексєєв (рис. 17).

image.png

Рис. 17. Простий пошук. Запит Алекс??в

Символ “зірочка” (*) використовується також у тому випадку, коли в слові відома лише деяка послідовність символів, а інші – ні. Наприклад, ви пам’ятаєте, що прізвище точно починається на “Антонч”, але наступні літери не пам’ятаєте. У цьому випадку треба використати пошукове слово “Антонч*” і будуть знайдені усі ті статті, в яких прізвище автора починається на потрібні символи. Так, наприклад, на рис. 18 видно, що знайдені статті з авторами Антончик і Антонченко.

image.png

Рис. 18. Простий пошук. Запит Антонч*

Зауваження. Символ “*” можна використовувати в середині та в кінці слова, на початку – ні.

Можна одночасно використовувати символи “*” та “?”. Наприклад, пошукове слово “Р?зн*е?ко” є коректним и знаходяться всі ті статті, які відповідають його змісту (рис. 19).

image.png

Рис. 19. Використання групових слів “*” та “?” у запиті